neljapäev, 4. oktoober 2012

Gabriel Garcia Marquez "Sada aastat üksildust" kokkuvõte


Sada aastat üksildust
Autor: Gabriel Garcia Marquez

Sisu:
Palju aastaid hiljem, kui kolonel Aureliano…
See oli savist linn nimega Macondo. Seal linnas käisid mustlased, kes alati midagi endaga kaasa tõid. Üks kord tõid nad magnetid. Kuna ta isa Jose Arcadio Buendia oli alkeemik oli ta neid huvitatud. Ta ostis need ära ja käis majast mjja seda näitamas kuidas kõik kadunud asjad ka välja tulevad… hiljem tahtis ta sellega kulda maa põuest kätte saada, kuid ainuke mida ta sai oli raudrüü. Varsti tõid mustlased ( nimega Melquiades) luubi, millega kõik põlema pandi. Siis pidi muidugi ka Jose selle saama , ta katsetas sellega nii palju et oleks isegi maja põlema pannud. Tema naine Ursula Iguaran oli muidugi mõista väga murelik. Varsti tuli mees avastusele, kui oli päevi päikest vaadelnud , et maa on ümmargine kui apelsin. Seda fakti toetasid ka mustlased, kuna mujal oli see juba tõestatud. Kui mustlased tagasi tulid oli Melquiades skorbuudist oma hambad ära kaotanud aga tal olid proteesid, mis oli suur ime.
Jose Arcdio Buendia oli muidu üks küla töökamaid mehi, ta oligi see kes selle küla üldse üles ehitas, mõtles kõik majad ja tänavad välja , et kõik majad üht maadi päikest saksid, ja tõi linnud. Mingi aeg olid nad üle mägede siia tulnud ja linna rajanud. Siis tahtis aga Jose minna merd uurima läks põhja. Ta jõudis laevani mis oli madalikul. Siis mereni ja uuesti mereni ta oletas ,et nad on poolsaarel. Nüüd tahtis Jose oma naist ka sinna meelitada aga asjatult too tahtis jääda. Naine heitis talle ette , et ta lastega ei tegele nüüd hakas ta koos lastega labori töid tegema. Ühel päeval tulid jälle mustlased kaasas jää.
Kui mereröövel Francis Dake 16. Sajandil …
Jutt Ursula vaarvaarvanaemast. Kes sai põletushaavad. Seal külas elas ka Jose Arcadio vaarisa, kellega ursul vaarisa koostood tegi aga mõni sajand hiljem abiellusid nad viiendast põlvest (ursula). Nende abielu vastu olid paljud , kuna tegu oli ikkagi kaugete sugulastega ja kardeti , et lapsed ei kasva normaalsed. Sellepärast kandiski Ursula ligi pooldeist aasat voorusepükse aga siis hakkasid levima jutud, et mees on impotentne ja siis oli Ursula nõus ja neil sündis täiesti normaalne poeg. ( mingi kukevõistlus oli ka ja seal lõi Jose ühe mehe, Prudencio Aguilari, piigiga maha) Et põgeneda piinavatest süümekatest otsustas Jose lahkuda külast koos naise ja lapsega , tulid kaasa ka mõned muud seiklus himulised pered. Nad rändasid 2 aastat. Vahepeal sündis teine poed 14 kuul ursulat kanti. Nüüd oli Ursula 3 kuud rase , nend majja tuli üks naine ennustama lapse tulevikku ja ütles, et sünnib ebanormaalne, seda Ursula ei uskunud aga ende vanem poeg isa nimekaim armus tasse ära ja käis ta juures pidevalt. Tolle naise nimi oli Pilar Ternera. Aga kui juba otsustati asi avalikuks teha jäi naine rasedaks ja Jose ei tahtnud taha mingit tegemist teha. Nüüd tulid aga uuesti mustlased külasse ja seal tantsis klaasehetega tüdruk , kelle sugust Jose polnud varem näinud ta armus tasse kohe. Ning lahkus koos mustlastega. Ema läks teda tsima jättes oma alles sündinud lapse maha Siis hoolitses lapse eest isa ja noorem vend Aureliano. 5 kuu pärast tuli Ursula tagasi ja ütles, et teidis küla kus on arend tugevam käib post jne. Et see ongi see mida Jose ei leidnud aga Ursula küll.

Pilar Ternera poeg toodi oma vanavanemte majja…
Selle poisi nimi oli Jose Arcadio aga teda kutsuti lihtsalt Arcadioks, kuid lubati, et tema päritolu kohta ei räägita. Nende majja tulid ka kaks indiaanlast, kes põgenesid oma külast, kuna nende hoimu oli tabanud unetuse tõbi. Naise nimi oli Visitacion. Ta aitas lapse eest hoolt kanda. Nende majja tuli ka üks tüdruk, kes algul ei rääkinud sõnagi. Tal oli vaid kiri ja kast vanemate luudega, et nad sinna maha maetaks. See laps ei söönud algul midagi, ja ei saanud milleski aru aga teda hakati ta ema nime järgi kutsuma Rebecaks. Varsti nägi aga indiaanlane, et tal on hoopis see unetuse haigus, ja et varsti on kõik haiged ja ta vend põgenesgi.. Nad pidid kõik mälu kaotama ag siis panid nad kõigele sildid peale.. Ursula tegeles palju tööga nii et tal polnudgi aega lastega tegelda. Aureliano aga õppis kullassepaks. Nad elasid õnnelikuks varsti ka Rebeca sulandus perekonda aga na elasid kui unenäos, kuna terve linn oli haige vaid kellukestega olid terved Ursula tegi karamelli komme . Siis aga saabus ravim koos surnuks peetud mustlasega, kes oli oma hõimust välja visatud. See oli Melquiades. Ta tõi kaamera ja tegi pilte… dagerrotüüpi… Siis aga läks Aureliano linna ja sinna oli tulnud paks mustlane ja neiu , kes temale tuult tegi. See oli ta tütretütar. Too pidi meeste magatamisega raha teenima, et tagasi saada maja mis ta kohematta maha põletas.. Nendega kaasas oli ka vestlega, kes rääkis maailma asju. Siis läks ka Aureliano sinna ja tal hakkas tüdrukust nii kahju , et tahtis temaga abielluda, kuid too oli hommikuks juba läinud.Linna tuli ka mees koos kirjaga, et majad peab siniseks värvima mitte nii nagu Ursula juurdeehituse käigus oli kavatsenud.. Too mees tuli terve perega koos 7 tüdrukut ja Jose lubas tal jääda kui kõik võivad oma maja värvida nii kuiis tahavd. Aga vihavaenlasteks jäävad nad ikka.( Don Apolinar Moscotele)
Uus maja, valge nagu tuvi pühitseti sisse…
Kuna maja oli valmis saanud taheti selle valmimist tähistada uhke balliga.. Tüdrukud( Rebeca ja Amaranta) aitasid teda selles… ballile kutsuti vaid algsete küla loojate järglased. Ursula ostis ka pianoola. Selle kokku panemiseks kutsuti kohale itallasest meistrimees Pietro Crespi, kes oli nii ilus ja viisakas, et Ursula oma tütreid temaga ei julgenud jätta.. Aga ikkagi Rebeca temasse armus ja kui too lahkus saatis ta isegi ilusaid kirju. Pidu aga oli norm, kuidi imepill mis ise mängis Jose poolt ära lõhuti, kuna ta otsis sealt seest jumalat. Vahepeal aga Aureliano armastus noorima tütre Remediossi. Ta küsis luba abielluda aga, kuna too polnud veel suguküps otsustati oodata, kuid tüdruk käis ta juures kirjutamist , lugemiset, ja arvutamist õppimas. Rebeca ja Pietro armastusega isegi lepiti ja nad kihlusid aga Amaranta oli tasse ka armunud ja oli väga kibestunud ning ütles, et laseb neil abielluda vaid üle tema laiba. Siis viis Ursula ta puhkama eemale. Vahepeal suri vana mustlane , keda polnud vahepeal keegi märganudki.. Ta uppus. Siis maeti Rebeca vanemad, kelle kondid töömeeste poolt olid seina pandud. Aga Jose läks hulluks ütles, et ajamasin on katki, et koguaeg on esmaspäev ning laamendas kogu labori sassi , et läks ligi 20 meest , et teda rahustada. Ta pandi puu külge. Hiljem ehitati talle palmikkatus ka vihma ja päikse varjuks.
Aureliano Buendia ja Remedios Moscote…
Nad laulatati. Remedios oli väga küps selle kohta, et ta nii noor olivanemad õpetasid talle kuuga kõik vajaliku selgeks, ning ta oli väga mõistlik, ja armastas oma meest väga. Laulatusel veeres küll sõrmus minema, kuid muidu sujus kõik hästi. Paater Nicanor Reyna, kes laulatuseks kohale kutsuti otsustas sinna ka pikemaks jääda, et patuseid Jumalale lähemale viia. Ta ehitas sinna isegi kiriku, aga Rebeca ja ta mees pidid aga ootama pulmadega seni kuni kirik valmis saab. Siis aga suri Remedios, kuna pidi ilmale tooma kaksikud. Tänu sellele lükkus kogu plaan edasi. Sel leina ajal tuli aga tagasi kadunud poeg Jose Arcadio, kes oli meremees olnud ning nüüd palju kogenenum. Tema hakkas kohe Rebecale meeldima ning nad abiellusidgi, kuigi Ursula vastu oli. Samal ajal aga algas sõda liberaalide ja konservatiivide vahel, ning Aurelito ütles, et ta on liberaal. Kui sõja jutud linna jõudsid otsustas Aurelito koloneliks hakata.
Kolonel Aureliano Buendia alustas Kolmkümmend…
sõda, pääses 1-st hukkamisest sai kiituse osaliseks, tal oli 17 poega erinevate naistega, temast sai revolursiooni jõudude ülemjuhataja.Samal ajal aga valitses Macondot Arcadio, kes oli kui hirmuvalitseja. Ta keelas missad, pani preestri sinna sisse, linna valvasid sõdurid jne. Kui ta ükskord tahtis minna kõrtsi siis mängis seal keegi pasunat ja ta lasi tolle maha lasta aga viimasel minutil lõi Ursula teda ja kõik relvamehed hakkasid teda kartma. Nüüd sai valitsejaks Ursula , kes taastas vana olukorra, samal ajal aga semmisis oma vahel ikkakist Amaranta ja Pietro Crespi, kes koos oma vennaga poodi pidas, lõpuks kui Pietro julges abieluettepanekut teha ütles, Amaranta sellest ära, Pietro oli väga kurb , saatis kingitusi ja kirju, mis kõik tagasi saadeti. Selle peale lõikas too veenid ära ja suri.Varsti tapeti ka müürde ääres Arcadio, kuigi ta oli endale leidnud naise, kellel 8 kuune laps ja üks tulemas.. Kaksikud. Viimane soov oli, et tütre nimeks tuleks Ursula.
Maikuus lõppes sõda, kaks nädalat enne seda
Igatahes Aureliano oli kaua sõjas olnud, Ursula uskus, et ta on elus, kuigi tuli sõnum, et ta on vangi võetud ja tapetakse kodulinnas, nii siis aga ennustus oli, et kas tema tapad sureb ise ning keegi ei tahtnud aga ikkagi selle pärast venis ka see tapmine nädal edasi. Lõpuks aga päästis maha laskmisest tema ta vanem vend kes vahele tuli, siis mindi tagasi sõtta. Koguaeg olid kuuldused, et kolonel oli jälle surma saanud siis, et ta mässu oli algatanud, aga too tuli ise varsti koju. Kodus oli kari lapsi. Kolinel Gerineldo Marquez oli Aureliano sõber ja tema äraoleku ajal ka valvur. Sel ajal käis ta palju Ursulal külas ja armus Amarantasse. Too aga lükks abielu ettepaneku ära. Vahepeal aga tappis end või tappis rebeca oma mehe .
Istudes punutud kiiktoolis, käsitöö sülle…
Aureliano Jose oli juba suureks kasvanud ja Amaranta vaatas, et ta on Aurelianole väga sarnane. Poiss vaatas ema kui naist. Amaranta lükkas Gerineldo Marqueze kosjad tagasi. Amaranta ja poss armusid, ja nad ei näinud välja kui tädi ja õe poeg.
Sõda jätkus sama moodi… Aurelianot oli jälle igal pool. Kindral Jaose Raquel Moncada oli sel ajal linnapea. Aureliano oli kõige kardetuim võitleja. Kool avati ja Romediose hakkas nägema välja kui Ilus Romediose. Aureliano Jose tahtis oma tädi endale naiseks võtta.Siis hakkas Aureliano teda põlglikult kohtama. Järsku hakkasid ilmuma Aureliano lapsed, kes kõik end ristida lasksid. 17 oli neid kokku vanim 10-ne. Aureliano Jose suri püssist, kui ta teatrist ära jookis. Kui kolonel aureliano Buenda tagasi tuli põgenes Moncada, kuid lõunatas juba järgmisel päeval seal koos Ursulaga ja suure valve all. Moncada lasti maha.
Kolonel Gerineldo Marquez oli esimene…
tema käes oli nii sõjaline kui ka tsiviil võim. Ta pidas kolonel Aurelianoga telegraafi sidet, et sõja uudiseid teada saada. Ta külastas tihti ka Amarantat. Aga abielu ettepaneku lükkas ta konkreetselt kõrvale öeldes, et ta on sellekas liiga vana. Kui Aureliano tahtis Moncada viimast soovi täita.. Ei saanud ta seda ja põletas naise maja maha. Kolonel Aureliano teenistuses oli isepäine mees, kes juhtimist üle tahtis võtta see oli kindral Teofilo Vargas. Ta tapeti aga siis hakkasid Aurelianot piinama külmus ja õudus unenäod. Kui oli vaja lõpuks rahu paberitele alla kirjutada oli mees endast väljas, ta oli vaikne ,,eemal. Aga ta koristas kodu kaotas kõik mis teda meenutas ning läks paberitele alla kirjutama. Ta kirjutas nendele alle , nii et ta isegi ei lugenud seda läbi.. Ennem oli laskinud oma arstil südame kohe ära märkida . Kui leping kirjutatud lasi ta kuuli endasse, samal ajal Ursulal piimas vaglad. Aga see oli õnnelik õnnetus, kuna kuul ei tabanud organeid. Maja hakkas aga kontrollima valvurite salk. Ursula kutsus neid söögile ja üks isegi jäi peale teenistust neile elama. See armus Romediosse , kuid too lükkas armastuse tagasi ja valvur tegi enesetapu.
Veel aastaid hiljem, oma surivoodil, meenutas…
kaksikud Jose Arcadio teine ja Aureliano tene olid väga erinevad. Kuigi lapsepõlves meeldis neil end ära vahetada. Aga Ursula ei saanudki aru kumb kumb on ning nüüd arvad, et nimed läksidki sassi juba laste lolluste ajal. Sest nende iseloomud olid oma nimedega vastupidised. Aureliano Teine süvenest Melquiadese tuppa, mis oli pärast tema surma puutumatuna seisnud, ta oli seal nädalaid ilma , et olekas sealt lahkunud, luhes raamatud. Kuigi ta ühtedest paberitest ei saanud aru.Siis nägi ta vanameest ise ja nad vestlesid kaua. Jose Arcadio Teine oli aga preestriks õppimas, aga enne armulaual käiku kui talt patte küsiti läks ta isandaga kaasa ja temast sai kukekasvataja. Aureliano Teine nägi loterii müüjat ja too armus tasse, kuigi nad sarnasuse tõttu nais 2 kuud koos magatasid. Nad mõlemad sait talt haiguse aga Aureliano lubas temaga igavesti olla. Selle naise nimi oli Petra Cotes. Neil sündis poeg, keda Ursula , kes oli juba 100 aastane nõudis ise kasvatama. Aureliano pidutses. Tema loomad sigisid hästi, tänu naisele, selle pealt teenis ta ka raha. Aureliano kleepis kogu maja rahatähtedega üle. Aurelano tegi jõe sõodetavaks ja tuli sinna paadiga, mida 20 meest kaldalt tirisid. Toimus karneval, kus Ilus Romedios kuulutati kuningannaks. Linna tuli võõras kena mees, kes Ilusale Romediosele sima heitis. Aga nagu ikka ei teinu Buendia kalgi südamega tüdruk tast välja ja mees tappis end. Igatahes Aureliano kohtud ilusa Fernanda del Carpioga, kes tuli ja läks aga mees otsis ta üles , kuigi teadis tast vaid , et ta oli matusepärgade müüa.
Nende abielu pidi kahe kuu pärast äärepealt…
lõppema. Kuigi Fernanda oli ilus, ei suutnud ta meest rahuldada.
Fernandat oldi kasvatatud kui kuningannat, aga nad elasid vaesuses, koos isaga. Isegi koolis hoidsid teised lapsed tast kui hiiglusest eemale. Fernanda tõi endaga kaasa kullatud ööpoti. Algul ei rääkinud ta oma isast aga hiljem hakkas ta teda ideliseerima. Vahetult peale ninde tütre sündi kuulutati välja kolonel Aureliano Buendia juubel. Sellest kuulsid arvatavasti ka ta 17 poega, kes siis kõik ühel ajal sinna jõudsid. Isa kinkis kõigile kuldkalad. Üks neid jäi isegi sinna ja Aureliano Kurb asutas jäävabriku, kui ta maja otsis leidis ta nagu mahajäätud maja ja läks sisse seal oli kõhn ja kiilas naine, kes teda ähvadrdas. See oli Rebeca. Kõik olid arvanud , et ta on surnud vaid Amaranta teadis, et ta on veel elus. Kui poja jälle külla tulid tuli ka Rukki- Aureliano. Nad ehitasid raudtee ja küsisid kolonel andis selleks raha ja varsti oligi rong seal.
Pimestatud nii paljudest ja nii imeväärsetest…
leiutistest. Ei saanud Maconda rahvas rahu. Toodi kino, millest rahvas aru ei saanud, kuna sama näitleja mängis eri osi. Grammofon…Mister Herbert tuli rongiga ja sõi Buendiade pool banaane. Tänu temale tuli rongiga palju biolooge ja hüdrolooge. Rahvamassid hakkasi kohele voorima, kes ei hoolinud arhidrktuurist ja ehitasid sinna kuhu tahtsid. Buendiate maja oli kui võõrastemaja, mis pidi kõigile süüa pakkuma. Varsti tulid linna veel kaks koloneli last. Ilus Romedios ajas meestel pead segi kaks olid end juba tema pärast tapnud ja mehed hakkasid kahtlustama needust. Kolmas oli, kui Romedios end pesi vaatas mees katuse pilust sisse ja kukkus end surnuks. Siis alles hakati tast eemale hoidma. Kui Romedios koos Amarantaga linu kokku pani tõusis esimene õhku ning kadus lennates. ;) Kolonel kuulis liberaalide ja teiste võimu võitlust ja vandus , et varsti annab ta oma poistele relvad kätte ja laseb sellele lõpu teha aga juu siis keegi kuulis ja kõik teme pojad tapeti vaid üks jõudis metsadesse põgeneda.(Aureliano Armunu) üüd tahtis kolonel uut sõda alustada ag teme vanaduse tõttu ei võetud teda kuulda.
Viimaste aastate segadtses oli Ursula ainult…
oli harva saanud mahti tegeleda Jose Arcadio kasvatamiseda. Ursula oli pimedaks jäänud aga ise ei tahtnud sellest välja teha. Ta oli ainuke , kes seda teadis, ta õppis liikuma ja tegutsema oma ülejäänud 4 meelt kasutades Ursula mõtles omaette omi mõtteid ja jõudis järeldusele, et kolinel Aureliano pole mitte sõja pärast endast nii väljas vaid ta ei oska armastada. Kolme kuu pärast viidi Meme kloostri kooli, kus ta õppis pikemat aega. Aureliano teine jõudis oma naisega , kes majas kuninglikku korda tahtis teha, tülli minna ning läks elama oma armukese juurde.Petra Cotese juurde. Siis aga leppisid nad ära, kui laps koju tuli ja mängisid peret. Aureliano teine armastas söömis võistlusi teha ja sõi end peaaegu surnuks. Meme tuli 60 tüdrukuga koju, kes olid nädala ja laasasid maja. Linna tuli tsrkus, ning seda vaadates suri kolinel Aureliano Buendia.
Meme viimane koolivaheaeg langes ühte…
leina ajaga koloneli jaoks. Meme oli hoolas õpilane õppis hästi klaveri mängu selgeks ja harjutas Fernanda jaoks ka 2 tundi päevas, aga armukese loost sai ta ise juba kohe aru ning oli rohkem isegi armukese poolt. Amaranta sai ette kuulutuse, kui ta Rebecale surirüüd õmbles, et ta peab ka endale selle tegama ja kui see valmis sureb, suri ütles nii. Siis ta surigi. Meme armus ühke kutti, kui nad sõbrannadega läksid autosid vaatama, too sõidutas neid. Algul ei teinud poiss välja aga hiljem saatis kirja ja nad nägis tihti, kui Fernanda sellest teada sai siis pani ta oma lapse koduaresti aga nad nägid ikka saunas salaja ja nii lasigi mehe maha tulistada ja elu lõpuks halvatuks jääda, kui kana varas. Meme aga saatis kloostri ja ta ei rääkinud enam kunagi.
Sündmusi, mis pidid Macondole surmahoobi …
Esiteks toodi Meme 2 kuune poiss, keda Fernanda lukustatud uste taga 2 aastat hoidis teda salajas. Siis algas banaanivabriku tööliste streik, tahtsid vabu päevi. Ka Jose Arcadio Teine osales selles. Siis kogunesid kõik kokku, et saada teada , mis siis tegelikult on, aga kui nad vastst ootasid teatati neile, et neil on 3 min lahkumiseks ja siis hakatakse laskma, aga nad ei lahkunud ja kõik lasti maha Acardio äras rongis laipade keskel ning hüppas sealt välja. Koju jõudes olnud nagu keegi sellest taplusest kuulnudgi . Hakkati streikijaid lihtsalt minema viima Arcadio peitis end lukustatud toas ja politsei ei näinud teda ta oli nähtamatu.
Sada neli aastat, üksteist kuud ja kaks päeva.
Koguaeg sadas ja Aureliano Teine leidis pidevalt midagi parandamis väärt olevat või nii. Vihm oli hävitanud palju. Aurelano lubas vihma saju lõppedes armukese juurde tagasi minna. Fernanda pidas sidet nähtamatute arstidega, kes talle hiljem abi antsid ja isegi oppi tegid ilma et midagi oleks leidnud. Suri kolonel Gerineldo Marquese. Aureliano läks Pietra Cotest vaatama aga kõik loomad olid surnud. Ursula ootas vihma lõppu, et surra. Fernanda käis oma jutuga mehele närvidele. Aureliano hakkas kulda otsima sai ennustajalt teada vaid ringi deameetri, kus see võib olla ja, et tsentriks on Ursula voodi, ta palkas kaevurid ja lasi terve õue ülesse kaevata.Pietra otsustas oma muula välja loosida loteriil.
Ursula pidi kõvasti pingutama, et täita…
oma tõotust. Ta hakkas siis aga hoopis hoogsalt koristama, kogus tarakane muretses sipelgate poolt järatud talade pärast jne. Aureliano Teine koliski armukese juurde nong nad hakkasid loteriisid korraldama. Petra hoolitses , et Santa Sofia de la Piedadil oleksid kleidid… Loosi pileteid maalis Aurelianao hiljem tegi templiga aga äri ei läinud hästi. Amaranta Ursula ja Arcadio lollitasid vana Ursulaga, panid talle riideid selga jne. Küla tabas linnugripp ja räägiti , et selle taga on koletis. Ja too saadigi kätte. Mustlased tulid tagasi. Ursula suri vanadusse. Igatahes Aureliano Buendia õppis koloneli toas kõik pärgamendid selgeks ja Arcadio Teine aina kaugenes temast ning jõudis lõpuks hingde maale. Aureliano Teine sai kõri kasvaja. Ta tahtis Amaranta Ursula Brüsselisse saata ja saatiski rügades kõvasti tööd teha. Ka Aureliano suri.
Kaua aega ei lakunud Aureliano Melquiadese…
toast. Õppides pärgamente päha. Ta sõi jõi sal ja Santa Sofia haris teda. Santa Sofiast polnud keegi välja teinud terve elu, ta oli üritanud olla võimalikult märkamatu. Aga tal viskas üle see teiste eest hoolitsemine ning ta läks päeva pealt minema. Fernandale jjäi mulje , et tondid on majja siginenud, kuna asjad vaetasid kohti ja ta isegi sidus asjad kinni. Aureliano tegi Fernandale süüa ja siis ta tahtis talt luba välja minekuks küsida aga ei saanud. Varsti suri ka Fernanda oma toas ja kui ta poeg Arcadio külla tuli oli ta seal mitu nädalat olnud ja Aureliano oli elavhõbedat sael põletanud. Siis jäid nad Arcadiaga kahekesi ja nad ei suhelnud palju Aureliano käis isegi paar korda väljas. Arcadio leidis kulla Ursula voodi alt. Aga ei sõitnud rooma. Seal käisid poisid pidevalt Arcadioga mängimas ja ühed varastasid raha ja lõid Arcadio basseinis mättasse mille ta ise oli raha eest teinud.
Lahkete tuulte kandel jõudos Amaranta Ursula…
jõudis ta koos oma abikaasaga Macondosse. Ta oli otsustanud, et tuleb sinna ja jääb ka isegi kui abikaasa seda ei soovi. Nad lasid Aurelisanol vabalt ringi liikuga ja tänu sellele leidis ta ka endale boheemlastest sõbrad.(Alvaro, German, Alfonso, Gabriel ) Nad käisid bordellides ja lõbutsesid nälginud ja vaeste naistega. Seal aga igatahes oli bordelli pidajaks Pilar Terena ja see andis Aurelianole nõu. Lõpuks aga ei suutnud Aureliano oma tundeid Amaranta Ursula eest varjata ning püüdis teda suudelda aga Amaranta põikles kuid ei karjunud, kuigi mees oli kõrval toas. Mees aga vahepeal lasi endale lennuki tellida aga see polnud kohale jõudnud ja ta otsustas Brüsselisse asja uurima minna. Amaranta oli ikkaka vist Aurelianosse ka armunud , sest nad elasid terve selle aja koos ja armastlesid. Nad elasid Fernanda toas. Kui aga mees kirja saatis, et ta koju tuled saatsid nad selle kirja , et mis on juhtunud ja mees polnudki nii pettunud.
Pilar Terena suri liaanist kiiktoolis ühel…
ööl. Aureliano oli hakanud jälle Melasquedese pärgamente uurima ja sai teada, et see näitab tulevikku. Nad otsisid oma sugulust aga ei saanud teada ja lõid sellel käega. Nad ootasid bebit , kui too sündis oli ta seasabaga aga ämmaemand ütles, et no problem selle saab ära lõigata. Aga siis hakkas Amaranta U. veritsema ning see ei peatunud ning paari tunni möödudes ta ka suri. Siis läks Aureliano baari jõi ning hommikul ärgates ta otsis last aga teda polnud korvis ta leidis ta hoopis õuest , kus teda kandisid sipelgad. Siis lõi tema silme ette kõik Melaquese pärgament ja ta sai kõigest aru ja jooksis seda lugema, kuna sai aru, et seal on kirjas tulevik . Ta luges ja sai aru , et seal oli ka see mis ta oli juba läbi elanud ning keeras lehti edasi ja jõudis olevikku siis tuli keeris ning imes kõik endasse samal ajal kui ta seda luges, et nii juhtuma hakkab. Selle suguvõsa “Esimene suguvõsas seotakse puu külge ja viimase söövad sipelgad. “ Saja- aastasele üksildusele määratud suguvõsadele pole teist korda antud maa peal elada.

1 kommentaar:

  1. Kirjavigu on palju aga suur aitähh aitähh!

    VastaKustuta