kolmapäev, 3. oktoober 2012

Helga Nõu "Pea suu!" kokkuvõte


Helga Nõu "Pea suu!"
Tegelased:
Tiina, Ville, Sven , Allan, Ingrid, Ralf, Cilla, Marika, Joakim ja teised õpilased, õpetajad,
lapsevanemad ja paljud teised.
Peategelane:
Tiina Karman oli 15-aastane eesti tüdruk, kes käis Rootsi koolis. Tüdruk oli hoolitsev ja kohusetundlik. Ta elas koos ema, isa, venna ja talle väga tähtsa hamstri Oskariga. nimelt tema Tiinal oli ka sõbranna, kelle nimeks oli Anna.
Tiina oli armunud ühte poissi Ralfi, kes oli temast kõvasti vanem ja töötas ühes loomapoes abilisena.
Probleemid: Tiina muretses väga oma välimuse pärast. Ta oli 176 cm pikk
Ta oli oma klassi poistest isegi pikem. Teda kutsuti lipuvardaks. Tiinal oli veel mure oma nina pärast. Ta arvas, et see näeb välja nagu kartul.
Tiinal olid peale välimuse muud mured. Ta ei saanud oma vanematega hästi läbi. Tall tekkis selline tunne, et keegi ei hooli temast ja tema elu on mõttetu.
Tiina oli ka suur mure kui Sven-Allanit ahistati ja ka siis, kui ta sai teada, mis elu elab
Ville. Sven- Allanit ahistati niimodi , et ta autoportree lõigati puruks , ta kappile kirjutati ’’ Sa pead surema’’,Sven-Allani uus jakk lõhutakse ,Tiina leiab kunsti klassist Ville noa ja Tiina arvab et seda kõike tegi Ville.Õpilased kutsuti kokku kiuid süüdlast ei leitud.Tegelikult Sven-Allan tegi hoops kõike ise ja ta tunnistab selle ka lõpuks üles.Tiina näeb ükskord kojuminnes Cillat ja Ralfi suudlemas(Ralf poiss kes Tiinale meeldis).Tiina ja Ville saavad tänu sellele lähemaks.Tiina räägib Vilega ja Tiina saab teada oma vanemate tülidest ja isa suhtest õpetajaga.peegel uruneb vannitoas ja Tiina saa kõvasti pahandada.Cilla arvas , et ta otab last.Cilla tunnistab üles pärast et ta eksis a ta ei ootagi last.Sven –Allan leitakse maast ja ta viiakse haiglasse.Tiina läheb haiglasse Sven –Allanit vaatama ja Sven-Allan tunistas alles siis oma teod üles , et ta põhjustas need asjad mis talle ’’tehti’’ ise.Tiina ja Sven-Allan lepivad ära.

Arvamus probleemidest:
Mina arvan, et need probleemid ei olnud nii hullud kui Tiina ette kujutas. Näiteks see
ei ole ju mingi probleem, et ta pikem oli. Ta peaks selle üle pigem uhke olema, et ta on teistest rohkem arenenud. Ja ma ei usu, et tal see nina nii kole oli ta kujutas seda endale rohkem ette. Aga need teised probleemid olid juba veidi hullemad. Näiteks see, et Cilla kahtlustas, et ta on rase ja see, et Sven-Allanit nii ahistati (kuigi tegelikult tegi ta seda ise).
Arvamus raamatust:
See oli kaasaegne ja põnev. Osad raamatud on sellised, et kui alustad lugemist, siis juba enam vähem alguses tead, millega raamat lõppeb. Aga selles raamatus nii ei olnud. Kõik muutus vastupidiseks. Positiivseid seike oli vähe. Ja ka lõpp oli veidi segane.


24 kommentaari:

 1. äitah saan koolis 5 muhahaha >:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. miks ? ma ei saanud küll sellest eriti aru.

   Kustuta
 2. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 3. Väga hea kokkuvõtte! Tänan!

  VastaKustuta
 4. see aitas nii palju!
  aitäh!

  VastaKustuta
 5. see ei aita midagi

  VastaKustuta
 6. vähemalt midagi

  VastaKustuta
 7. õpetaja ytles, et mina olen kõige parem jutustaja :D

  VastaKustuta
 8. nii palju kirjavigu

  VastaKustuta
 9. lic parim loodan et homme saan 5 ja meil on nknii ryhmatoo :D

  VastaKustuta
 10. Sellest oli natuke abi.Muidu väga hästi tehtud.

  VastaKustuta
 11. Vastused
  1. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

   Kustuta
  2. tra kell on pool 4 66sel, maj tohiks kommenteerida, igatahes tahtsin 6elda, et tra loe 20 essat lehekylge ra enne kui t66 ette v6tad noks

   Kustuta
  3. tra kell on pool 4 66sel, maj tohiks kommenteerida, igatahes tahtsin 6elda, et tra loe 20 essat lehekylge ra enne kui t66 ette v6tad noks

   Kustuta
  4. tra selline vend, oleksid raamatu alguse v2hemalt ra lugeda ju

   Kustuta
 12. Aitäh
  tuletasin kõik meelde

  VastaKustuta
 13. Mis mõttes peegel purunes?

  VastaKustuta