kolmapäev, 3. oktoober 2012

Rudyard Kipling "Mowgli" kokkuvõte


Rudyard Kipling "Mowgli"
See oli seitsme paiku, ühel hästi soojal õhtul Seeonee mägedes, kui Isahunt üles ärkas ja kuulis kellegi häält. See hääl jõudis Koopa suuni ja kui Isahunt hakkas juba hüppama, nägi ta, et see on inimesekutsikas. Nimelt oli tiiger Shere Khan hüpanud puuraiduri lõkesse ja ennast ära kõrvetanud ning inimesed minema ajanud. Kuid väike poiss satus kogematta džunglisse. Kuna džungliseadus ei lubanud inimest tappa, siis jätsid Emahunt ja Isahunt ta endale. Emahunt pani poisile nimeks Konnapoeg Mowgli. Ime oli see, et Mowgli üldse ei kartnud hunte. Ta pandi teiste kutsikate kampa ja ta hakkas Emahundi piima jooma…
Natukese aja pärast viisid Isahunt ja Emahunt Konnapoeg Mowgli Karja Nõupidamisele. Keegi huntidest ei hääletanud ta poolt, kuna vanemad ja õed-vennad ei tohtinud hääletada, kuid järsku astus vana karu Baloo välja ja hääletas tema poolt, kuna oli vaja kaks häält, siis tuli ka must panter Bagheera ja maksis Mowgli eest noore surnud härjaga. Niiimoodi võetigi Mowgli karjasse.
Poiss õppis hästi džungliseadust, ning tarkusesõnu. Baloo oli selle üle väga uhke, kuna tema õpetas Mowglile džungliseadust.
Kuid ühel päeval varastasid ahvid Mowgli ära, nimelt nad tahtsid teada saada, kuidas onni ehitada. Nad tassisid teda mööda puid ning Mowgli jõudis abi paluda raisakull Chillilt. Raisakull pidi Mowgli teed meelde jätma, ning pärast sellest Bagheerale ning Baloole rääkima.
Nii saidki panter ja karu teada, kus Mowgli on - ta oli Külmades Urgudes, ahvide linnas. Nii tõttasidki Bagheera ja vana Baloo Külmadesse Urgudesse, võttes endaga kaasa kaljumadu Kaa.
Kui nad ahvilinna jõudsid tekkis väike võistlus, ning panter, karu, Kaa ja Mowgli võitsid.
Vahepeal leidis Mowgli oma koduküla, ning asus sinna elama. Kuid külaelanikud arvasid, et ta on nõid, ning ajasid ta minema. Konnapoeg Mowgli aga aitas oma vanemaid , sest need taheti ära tappa ja viis nad läbi džungli teisse külla. Samuti tapis ta vahepeal tiigri Shere Khani ning riputas ta naha Nõupidamise Kaljule.


Kuid doulid, punased hundid tulid huntide karjale kallale ja tänu Kaa tarkusele ja Mowgli osavusele said hundid paljud doulid tapetud. Kuid Akela suri võistluses ja ütles Mowglile: “Ainult Mowgli ajab Mowglit”
Nii saigi Mowgli džungli peremeheks.
Peale seda hakkas kevad (džungli keeles Uue Jutu Aeg) ja Mowgli tundis ennast väga üksildasena. Ta tegi kevadjooksu, kuid tundis väsimust, ning kui ta tagasi džunglisse läks leidis ta küla, kus elas tema ema. Nimelt oli talle sündinud laps. Mowgli oli seal kaks päeva ning pärast seda läks tagasi džunglisse, lubades oma emale, et ta tuleb tagasi koju. Nii ta läkski metsa ja teatas kõikidele, et ta läheb inimeste juurde elama.

4 kommentaari: